YASAL UYARI*5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU
UYARINCA BU BLOG DAKİ YAZILARDAN TAMAMEN YA DA KISMEN KAYNAK GÖSTERİLMEDEN ALINTI YAPILAMAZ VE YAYINLANAMAZ. AKSİ ŞEKİLDE DAVRANANLAR İÇİN YASAL İŞLEM BAŞLATILACAKTIR.13 Ocak 2012 Cuma

Valentino Valentina

Valentino'nun 2011 Eylül'ünde çıkardığı yeni kokusu Valentina'nın arkasındaki isimler Alberto Morillas ve Olivier Cresp.  Valentina'nın yaratılma aşamasında esin kaynağı İtalya olmuş.  Büyük İtalyan buketinin hem sofistike hem de taze olması istenmiş.

Açılış: Calabria bergamotu, beyaz Alba trüfü
Orta: yasemin, portakal çiçeği, sümbülteber, dağ çileği
Dip: sedir, amber

Valentino'nun son güzeli, göz alıcı şişesiyle herkesin dikkatini cezbetmeye devam ediyor.  Peki bu etkileyici şişenin içindeki sıvı nasıl kokuyor?  Şişesi kadar muhteşem mi? Yoksa sıradan mı?

Valentina'yı ilk sıktığımda bergamota karışan trüf mantarı ormansı ve doğal bir koku veriyor,  fakat kısa sürede etkisini kaybediyor.  Bu açılış çok hoşuma gitti keşke bu ormansı mantar kokusu daha uzun sürseydi.  Orta notalar çiçek patlaması gibi dursa da Valentina buram buram çiçek kokan bir parfüm değil.  Parfümün gittikçe tatlılaşması çiçekleri geri plana atmış.  En baskın nota yasemin. 

Valentina tam anlamıyla sevimli bir parfüm.  Etkileyici ve yenilikçi bir tarafı olmasa da günlük kullanım için uygun, yumuşak ve hafif tatlı bir parfüm.


3 yorum:

  1. denemeyi isterdim sevdiğim kokular var için teşekkürler paylasım için şişeside bir harika :)

    YanıtlaSil
  2. şişesi beni cezbetti. kokusunu deneyeceğim yakında :)

    YanıtlaSil
  3. yeni parfümüm kendisi, çok kalıcı ve harika kokuyor..şiddetle tavsiye ederim ..

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...