YASAL UYARI*5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU
UYARINCA BU BLOG DAKİ YAZILARDAN TAMAMEN YA DA KISMEN KAYNAK GÖSTERİLMEDEN ALINTI YAPILAMAZ VE YAYINLANAMAZ. AKSİ ŞEKİLDE DAVRANANLAR İÇİN YASAL İŞLEM BAŞLATILACAKTIR.16 Aralık 2009 Çarşamba

Flowerbomb - Victor&RolfFlowerbomb son zamanların en popüler parfümlerinden. Lüks parfüm imajı ve kulaktan kulağa yayılan popülaritesiyle neredeyse efsaneleşmiş durumda. Parfüm, Victor&Rolf Modaevi için 2005 yılında Olivier Polge, Carlos Benaim ve Domitille Berthier tarafından yaratıldı. Flowerbomb oryantal koku ailesine ait bir parfüm. Notaları:


Açılış: bergamot ve çay

Orta:orkide, gül ,yasemin ve frezya

dip: misk ve paçuli


Flowerbomb adı gibi çiçek çiçek kokan bir parfüm değil. Eğer bu yönde beklentileriniz varsa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Parfüm, açılıştan dip notalarına kadar tatlı, tatlı ve tatlı...

Bu parfüm için Flowerbomb yerine Candybomb adı çok daha uygun olurdu sanırım :) Açılış notalarındaki bergamotun varlığını göstermesiyle kaybolması bir oluyor. Burnunuza bir anlığına çarpıyor ve sonrası sonsuz bir tatlılık. Çay notasını ise ben ne yazık ki hiç alamadım. Parfümü sıktığınız andan başlayarak ilk bir saatteki tatlılık, bana çocukken içtiğim öksürük şuruplarını hatırlattı. Tam anlamıyla yapışkan ve şekerli bir şurup kokusu...

Flowerbomb şekerli mi şekerli bir parfüm. Bu şeker kokusu Angel dan ziyade Pink Sugar havasında. Bir saatin sonunda bu yoğun ve sıkıcı şekerli koku yumuşuyor ve parfüm nihayet kremsi bir yapıya kavuşuyor. Şurup kokusu şimdi pamuk şeker kokusuna dönüşerek sevimli bir hale bürünüyor. Flowerbomb şuh ve baştan çıkarıcı olmaktan çok genç kızların gözdesi olacak nitelikte sevimli bir parfüm. Özellikle açılıştaki yoğun tatlılık kaybolduğunda hem yumuşak hem de kalıcı yapısıyla günlük kullanıma uygun olduğu söylenebilir.

Flowerbomb benim için etkileyici bir parfüm olmaktan çok uzak. Yaş kemale erdiğinden belki de bilemiyorum.. son zamanlarda şekerli parfümleri fazla tercih etmiyorum. Şekerli bir parfüm olacaksa da aynı zamanda derinlikli bir parfüm olmasını tercih ediyorum. Flowerbomb malesef derinlik konusunda sınıfta kaldı. Orta notalardaki çiçeklerden eser yok diyebilirim. Belki orkide bir nebze farkedilir noktada ama gül, yasemin ve frezya aynen açılıştaki çay gibi varlığını hiç ama hiç göstermiyor. Şekerli ve soft parfümleri seviyorsanız Flowerbomb u da büyük ihtimalle seversiniz ama ben yine de fazla beklenti içinde olmayın derim :)

Bana dönersek... Flowerbomb u alır ve kullanır mıyım? Evet, canım şekerli-tatlı bir parfüm istediğinde belki bir küçük boy... ama daha fazlası değil ;)14 yorum:

 1. burda gördüğüm parfümleri bulup alıcam derken cepte para kalmıyacak canım ya?şu parfüm kültürün beni benden alıyor,parfüm reyonlarındaki raflara mıhlıyor...parfüm delisiyim de bu denli bilgi valla o la la.. :)

  YanıtlaSil
 2. benim çok severek kullandığım bir parfüm bu:) ama kokuya çok alışmamak için çok uzun süre kullanmıyorum asla.. kokuyu özlemezsem erken sıkılıyorum çünkü:)

  YanıtlaSil
 3. @ dwarfwaves : siz bir de benim halimi düşünün. parfümlere para harcamaktan üstüme başıma bişi olmaz oldum :) bazen daha hesaplı bir hobim olmalıydı diye düşünmüyo değilim ;)
  @ dramaqueen: kesinlikle en doğrusu yapiyorsun. seyrek kullanıldığında çok daha keyif verici bir parfüm :)

  YanıtlaSil
 4. kullanmasam da severim kendisini ;)

  YanıtlaSil
 5. 2005ten beri tek aşkım, sanırım sonuncusu da...ilk kez fransa ve benelux ülkelerinde piyasaya çıkmıştı, peşinden az koşmadım kendisinin ve nihayetinde vuslata ermiştik :)
  bana nedense şekerliliği angel ya da pink sugar ayarında gelmiyor (zaten pink sugar gibi basit ve sıradan bir parfümle karşılaştırmak çok çok çok yazık olur) çiçeksi bir şekerliliği var ve evet ben çay notasını alabiliyorum.
  Hiçbir zaman nooolur ama nooolur discontinued olmasın, D&Pnin çıkaracağı taklidi inşallah hiçbirşeye benzemesin ve Allah Victor&Rolf' a zeval vermesin :)))

  YanıtlaSil
 6. parfüm algısı kişiden kişiye çok değişiyor tabi bunda ten faktörü çok önemli. parfümün kimyası ve ten kimyası birleşince ortaya çok farklı sonuçlar çıkıyor işte! benim tenimde ne yazık ki çiçekler ve de çay hiç varlık gösteremediler.. bu açıdan şanslı olduğunu söyleyebilirim :) flowerbomb la uyumu yakalamışsın!! :)

  YanıtlaSil
 7. yakaladım aman maşallah bozulmasın, benim için ürettiklerine inanıyorum zaten, böyle de şişik bir egom var yani :P

  YanıtlaSil
 8. Öncelikle; pek sevdim ben bu blogu, bir parfüm delisi olarak:) Bir yerden dönerken almıştım Flowerbomb'u, daha açmadım kendisini ama bayağı beğenmiştim. Aslında benim esaslı tercihlerim odunsu ve baharatlı kokulardan yana ama arada bir değişik şeyler de denemekte fayda var:)

  YanıtlaSil
 9. teşekkür ederim :)) sana katılıyorum değişiklik iyidir :)

  YanıtlaSil
 10. merhaba,
  benim gibi parfüm tutkunlarının bol olduğunu görmek çok güzel. blogun çok başarılı :)) bundan sonra kullandğım parfümler blogunda yer aldığında ben de iki çift kelam ederim koleksiyon yapan biri olarak.. :))
  evet flower bombla benim de tanışmam paris'te oldu..kadının peşinden baya koştum açıkçası.. kimse bilmiyorken de baya kullandım..ta ki hamileliğime kadar. evet bahsedilenler doğru..kokulardan nefret ediyorsunuz. ve malesef bu koku benim için tarihe karıştı.. yedeklediğim şişeyi de hediye ettim ve the end. :))

  YanıtlaSil
 11. çok beğendiğin bir parfümü artık kullanamamana üzüldüm :( ama olsun keşfedilmeyi bekleyen o kadar çok parfüm var ki! :)

  YanıtlaSil
 12. haklısın.. mesala blogunu okuduktan hemen sonra jill sander soft yellow siparişi verdim..sun kullanıyordum. bakalım anlaşıcak mıyız bu fıstıkla da..

  YanıtlaSil
 13. umarım beğenirsin. yorumlarını bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 14. ben gec kalmısım epey :) yeni keşfettim ve en az hypnotic poison kadar sevdim farklı kulvarlarda olsalar da :) bu arada aynı yorumu yapmısız, bence de tam bır candybomb :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...