YASAL UYARI*5846 SAYILI FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU
UYARINCA BU BLOG DAKİ YAZILARDAN TAMAMEN YA DA KISMEN KAYNAK GÖSTERİLMEDEN ALINTI YAPILAMAZ VE YAYINLANAMAZ. AKSİ ŞEKİLDE DAVRANANLAR İÇİN YASAL İŞLEM BAŞLATILACAKTIR.23 Ekim 2012 Salı

Lalique Perles de LaliqueLalique markasının 2006 yılında çıkan parfümü Perles de Lalique 2007 yılında da Marie Claire en iyi parfüm ödülünü almış. Yaratıcısı Nathalie Lorson.

Notalar: gül, biber, iris, paçuli, orris kökü, meşeyosunu, vetiver, kaşmir ağacı

Şipre-çiçek ailesine ait olan Perles de Lalique gerçekten ilginç bir parfüm.  Özellikle biber ve paçuli karşımından oluşan açılışı insanı oldukça şaşırtıyor.  Çoğu kişi için bu açılışın fazlasıyla sıradışı olacağını tahmin ediyorum.  Biber kokusunun aralanıp çiçeklerin yüzlerini göstermesi için uzun bir süre bekliyorum.  Nihayet gül notasının varlığıyla parfüm ferahlamaya başlıyor. Sakin ve topraksı kokusuna rağmen giyilmesi zor bir parfüm olduğunu söyleyebilirim.  Özellikle biber notasının  tenimde fazla yoğun kalması beni rahatsız etti fakat her tende böyle olacak diye bir kaide yok.  Bazı tenlerde olağanüstü ve eşsiz bir kokusu olduğu söyleniyor.  Aslına bakarsanız, erkek teninde daha farklı ve güzel duracağını düşünüyorum.  Androjen karakteri nedeniyle bu parfüm bence kesinlikle unisex olarak lanse edilmeliydi.

Farklı bir parfüm olduğu için kesinlikle herkesin özellikle de erkeklerin denemesini tavsiye ediyorum.  Deneyin ve lütfen düşüncelerinizi benimle paylaşın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...